خانه های هوشمند بی سیم از پر طرفدارترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه هوشمند سازی محسوب میشوند، که با ورودشان به بازار توانسته اند طی مدت زمان کوتاهی طرفدارن زیادی پیدا کنند، و افراد زیادی روی به استفاده از این تجهیزات در خانه های خود آورده اند.

مزیت های خانه هوشمند بی سیم

در خانه های هوشمند بی سیم، اتصال وسایل هوشمند خانه بدون نیاز به سیم کشی انجام میشود و افراد به جای استفاده از سیستم های قدیمی در خانه ها از تکنولوژی های بی سیم استفاده میکنند، مثلا به جای استفاده از کلیدهای سنتی، از قفل دیجیتال که از کلیدهای لمسی اثرانگشتی استفاده میکنند، استفاده میشود که کاربرد راحت و ساده ای دارد.

همه سیستم های هوشمند بی سیم با استفاده از نرم افزاری متمرکز کار میکنند، که میتوان با استفاده از آنها همه بخش هایی که هوشمند سازی شده اند، مانند: سیستم های روشنایی و سرمایشی و گرمایش و پرده های برقی و… را از طریق یک نرم افزار متمزکز کنترل کرد.

همچنین برای نصب کردن این سیستم ها نیازی به سیم کشی نست و همین موضوع باعث میشود که حتی اگر در ابتدای ساخت خانه به فکر هوشمندسازی آن نبوده اید و یا در یک خانه قدیم ساخت زندگی میکنید به راحتی از این سیستم ها استفاده کنید. و هیچ نیازی به تغییر سیم کشی های فعلی خود ندارید، و تنها طی چند ساعت میتوانید به هوشمند سازی خانه بپردازید.

هاب Hub هوشمند چیست؟

هاب هوشمند به معنی یک کنترل کننده مرکزی در ساختمان عمل میکند، و به هماهنگ کردن تجهیزات مختلف در خانه میپردازد، هاب هوشمند میتواند با هماهنگ کردن گجت های هوشمند و ابزارهای مختلف کمک کند تا آنها بتوانند به صورت مترکز باهم کار کنند. علاوه بر این زمانی که از ابزارهای هوشمندی استفاده میکنید که از پروتکل های مختلفی استفاده میکنند، هاب هوشمند میتواند آن دو گجت را باهم هماهنگ کند.

سیستم های هوشمند بی سیم چه مزیتی در مقابل سیستم هایی که نیاز به سیم کشی دارند دارد؟

با استفاده از سیستم نیازی نیست که سیم کشی ها را تعویض کنید.

همانطور که پیشتر هم گفتیم، عدم نیاز به تغییر سیم کشی هایی که معمولا توکار هستند و برای تغییر آنها نیاز به کنده کاری و… است، هیچ گونه بنایی و .. لازم نیست.

امکان بروزرسانی

به این دلیل که تکنولوژی ها هر روز در حال رشد و توسعه اند، گاهی لازم است که برخی از تجهیزات را ارتقا دهیم و یا بخش جدیدی را به آنهاا اضافه کنیم، امکان انجام اینکار در سیستم های بیسیم وجود دارد.

کاهش هزینه سیم کشی و کاهش هزینه ها

کابل کشی و هر تغییری که لازم باشد روی تجهیزات خانه انجام شود نیاز به هزینه های جانبی زیادی دارد که میتواند باعث افزایش هزینه های هوشمند سازی خانه شود، را میتوان با سیستم های بی سیم کاهش داد.

کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری

تجربه نشان داده است که سیستم های بیسیم معمولا کمتر از سیستم های سیم کشی خراب میشوند، البته این به شرطی است که از برندی معتبر خرید نمایید، و مراحل خرید را به درستی طی کنید، در این زمان دیگر لازم نیست که هزینه اضافی بابت تعمیرات خانه بپردازید و حتی اگر با مشکلی هم مواجه شدید به این جهت که از برندهای معتبری خرید خود را انجام داده اید، میتوانید از گارانتی تعویض و تعمیرات استفاده کنید.

امکان انتقال سیستم هوشمند در خانه اجاره ای

استفاده از سیستم برای مستاجران گزینه ای ایدهآل است چون میتوانید آن را به خانه دیگر انتقال دهید و با پرداخت هزینه کم دوباره آن را در خانه جدیدتان نصب کنید.