در مقالات قبلی سایت در مورد خانه هوشمند و اتوماسیون های خانه هوشمند صحبت کردیم، در این نوشته قصد داریم، در مورد سناریوهای خانه هوشمند صحبت کنیم و مزایای آنها را برایتان شرح دهیم. در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

سناریو خانه هوشمند چه چیزی را مشخص میکند؟

سناریوهای خانه های هوشمند مشخص میکنند که چه اتفاقاتی باید در خانه رخ دهد، اینکه استفاده از تکنولوژی چه دستاوردی برای بشر به همراه دارد؟ امنیت ساختمان هوشمند چگونه است؟ از سوالاتی هستند که هموارده پرسیده میشوند، برای پاسخ همه سوالاتتان در مورد خانه هوشمند در ادامه این نوشته با ما باشید.
در خانه های هوشمند هر وسیله ای که بتوان آن را به برق وصل کرد میتواند جزئی از خانه باشید، هماهنگی این قطعات در ساختان با استفاده از یک سیستم مرکزی مورد استفاده قرار میگیرد.
سناریوهای هوشمند مشخص میکنند که چه کارهایی بدون دخالت انسان و بدون اینکه راحتی او به خطر بیوفتد انجام شوند، مشخص میکند که در شرایط طبیعی شما چگونه رفتار میکنید، این تجهیزات رفتارتان را الگوبرداری میکنند و به صورت خودکار آنها را اجرا میکنند.
در سال های نچندان دور این ویژگی ها را تنها در فیلم ها میدیدیم و تنها از الهانات فیلم های علمی و تخیلی بودند اما حالا به راحتی قابل اجرا هستند و میتوان در هر خانه ای از آنها استفاده کرد که شگفت انگیز است.

بخش های یک سناریو هوشمند

افزایش امنیت خانه با بکار گرفتن تجهیزاتی مانند قفل دیجیتال
صرفه جویی در مصرف انرژی
ساخت و ایجاد فضایی لوکس که آسایش کابران را فراهم میکند
امکاناتی برای برقرازی امنیت به صورت یکپارچه
امکان مدیریت یکپارچه همه بخش های ساختمان با استفاده از یک سیستم مرکزی
سادگی و سهولت استفاده از این تجهیزات به این دلیل که هر کس با هر دانش، توانایی و سنی میتواند از آن استفاده کند.

سناریوهای خانه هوشمند

سناریویی برای نورپردازی

در یک ساختمان با امکانات هوشمند، نورپردازی و سیستم روشنایی ساختمان به صورت اتوماتیک و هوشمند انجام میشود. بخش های خانه از جمله: اتاق خواب، اتاق مهمان، بخش هایی که در آنها مطالعه میکنیدو… که همه جزئی از محصولاتی هستند که امکان آسایش و آرامش را برای شما فراهم میکنند.

سنارویی برای آبیاری گیاهان

همانطور که وقتی در خانه هستید و میخواهید به آبیاری فضای سبز و گیاهانتان بپردازید، از یک برنامه منظم استفاده میکنید، سناریوهای هوشمند هم میتوانند برای زمانی که در خانه حضور ندارید یک برنامه مناسب تنظیم کنند تا اگر خودتان وقت ندارید گل ها را آبیاری کنید، آنها را آبیاری کنند.

سناریوی ورود و خروج

یکی دیگر از موراد جذابی که در سناریوهای هوشمند وجود دارد، این است که هنگام ترک خانه چه کارهایی را انجام میدهید و یا بلافاصله پس از ورود به داخل خانه چه میکنید، در این حالت، دستیار هوشمندتان به کمک شما می آید، دمای هوای اتاق را تنظیم میکند، پرده ها میکشد، نور محیط را مطابق نیازتان تنظیم میکنید، تا همه چیزهایی که برای آرامش داشتن نیاز دارید رعایت شود. به این شکل که انگار شخصی از ورود شما به خانه اطلاع دارد و خانه را برای ورودتان آماده میکند.
همچنین پس از خروج از خانه، قفل هوشمند خودش درب را قفل میکند، از خانه در برابر عوامل خارجی محافظت میکند.