فناوری جدید موضوعی محبوب است که به پیشرفت ها و نوآوری های معاصر در زمینه های مختلف فناوری از جمله خانه هوشمند پرداخته است.

تعدادی از فناوری های هوشمند در سیستم های مختلف ظهور کرده اند که میتواند باعث بروز تکامل در سیستم های سنتی که از گذشته وجود دارشته اند بشود. در ادامه این نوشته در مورد تاثیر هوشمند سازی و استفاده از تکنولوژی های دیجیتالی صحبت خواهیم کرد.

جدید ترین تکنولوژی های همگرا یا Converging Technologies  به مجموع چهار تکنولوژی: فناوی اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو گفته میشود که امروزه نقش زیادی را در زندگی افراد برعهده دارند و به نوعی با زندگی بشر ادغام شده اند. و جدایی از آنها در این عصر تقریبا غیر ممکن است.

با توجه به این که در قرن گذشته پیشرقت های فوق العاده و خیره کننده ای در زمینه رایانه و فناوری اطلاعات کسب شده است که در جهان امروزی مورد استفاده قرار میگیرند. در جامعه امروزی استفاده از این تکنولوژی ها امری ضروری است.

و نقشی اساسی در توسعه کشورهای مختلف دارد، نمونه هایی از این پیشرفت های علمی را میتوان به استقلال کشور ها برای دسترسی و استفاده از اطلاعات نام برد.

با استفاده از این فناوری ها هر کسب در هر جای دنیا میتواند تنها با متصل شدن به اینترنت در مورد مسائلی همچون پیشرفت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اطلاعات کسب کند.

اینترنت اشیا

همانطور که گفتیم یکی از این فناوری ها که در دنیا زیاد هستند، فناوری ارتباطات یا IT است که یکی از شاخه های آن اینترنت اشیا است، با استفاده از این فناوری مردم قادر خواهند بود تا بتوانند تمام محیط پیرامون خود را با استفاده از گوشی های هوشمند، تبلت و.. کنترل نمایند.

یکی از نمونه های کاربردی این تکنولوژی، استفاده از آنها در خانه های هوشمند است که با استفاده از آنها میتوانیم همه کار ها به راحتی هر چه بیشتر اینجام دهیم، یکی از نمونه های این تکنولوژی، قفل دیجیتال است که این روز ها رواح زیادی پیدا کرده است و خیلی از افراد ترجیح میدهند تا به جای استفاده از قفل های مکانیکی معمولی از آنها استفاده کنند.

اما ضعفی که بسیاری از افراد از آن متصور میشوند، هک شدن آنها است، اما به دلیل اینکه این سیستم ها روز به روز در حال پیشرفت هستند، در صورتی که سیستمی مطمئن را از نمایندگی های معتبر خرید کنید با مشکلی مواجه نخواهید شد.