گجت قفل دیجیتال از آخرین نوآوری ها در محصولات امنیتی هستند که مزایای زیادی را برای استفاده کنندگان فراهم کرده اند. یکی از انواع این قفل ها، قفل دیجیتال اداری است که در دربهای ورودی ادارات و شرکت ها نصب میشود و علاوه بر تامین امنیت اداره وظیفه کنترل ورود و خروج کاربران را نیز برعهده دارد.

این قفل ها بر اساس کارایی ای که دارند دارای قیمت های متفاوتی هستند و میتوانید با توجه به بودجه ای که در نظر دارید، قفل مناسب خود را انتخاب نمایید. تا خیالتان بابت ورود و خروج کارمندان راحت باشد.

از مزیت های این قفل ها امکان کنترل قفل ها از راه دور و با استفاده از تلفن همراه است، با استفاده از این امکان میتوان درب ورودی ساختمان را از هر جایی با استفاده از تلفن همراه باز کرد.

همچنین این قفل ها امکان کنترل از راه دور با استفاده از ریموت کنترل را نیز دارند. که به عنوان مثال منشی شرکت میتواند از آن به عنوان مجوز ورود و خروج مهمانان استفاده کند.

از دیگر ویژگی های قفل دیجیتال اداری امکان قفل اتوماتیک آن است که در مکان های اداری و تجاری که رفت و آمد ها بسیار بیشتر از سایر مکان ها است، بسیار پرکاربرد است، با استفاده از این ویژگی بلافاصله پس از بسته شدن درب، دستگاه به طور خودکار قفل میشود.

برای مکان های حساس داخل ساختمان میتوان از قفل های خاصی استفاده کرد و دسترسی استفاده از آن را فقط به مسئول بخش مورد نظر داد، به عنوان مثال دسترسی به اتاق سرور و یا آزمایشگاه و… که حساس تر از سایر بخش ها است.

نکات مهم در هنگام خرید قفل هوشمند اداری

پیش از خرید قفل هوشمند اداری حتما باید نکاتی را در نظر داشته باشید، به عنوان مثال حتما به ظرفیت کسب و کارتان توجه داشته باشید، اگر کسب و کار شما به اندازه کافی بزرگ است و کارکنان زیادی دارید بهتر است از روش هایی استفاده کنید که هم سرعت بیشتری داشته باشند و هم قفل ظرفیت بیشتری داشته باشد، به عنوان مثال در این گونه شرکت ها استفاده از قفل اثر انگشتی بسیار کارامد است.

اما به این دلیل که استفاده از کارت و رمز امکان لو رفتن را دارد و ه شخصی با استفاده از رمز یا کارت میتواند وارد شرکت شود، و امنیت پایین می آید و افراد ناشناس میتوانند وارد شرکت شوند. میتوان برای بخش هایی مانند پارکینگ از قفل های کارتی استفاده کرد.