شناخته شده ترین سنسورهایی که در خانه های هوشمند استفاده میشوند، قفل دیجیتال و سیستم روشنایی هوشمند است، با وجود اینکه این سنسورها بخش های مهمی در خانه محسوب میشوند، اما تجهیزات دیگری هم برای هوشمندسازی ساختمان وجود دارد، و سنسور های هوشمند هم ابزارهایی ضروری برای هوشمند سازی هستند.
این سنسورها میتوانند حرکات شما را در خانه تشخیص دهند و با توجه به آنها راحتی بیشتری را برای شما فراهم کنند.

سنسورهای آب در خانه هوشمند

به غیر از سیستم های هوشمند معرفی شده، سیستم های دیگری هم هستند سیستم کنترل آب در یکی از این سیستم ها است، نحوه عملکرد این سیستم به این شکل است که روی شیرهای آب نصب میشوند و سنسور های آن با تشخیص اینکه چیزی زیر آنها قرار دارد، باز میشوند و به عنوان مثال به محض اینکه دستتان را از زیر آن بردارید، آب قطع میشود، ممکن است این سیستم را در مکان های مختلفی مشاهده کرده باشید، همچنین این سیستم ها میتوانند نشتی آب و یا ترکیدی در لوله ها را نیز به اطلاع شما برسانند.
این سنسور را میتوان در حمام، دستشویی و آشپرخانه و مناطقی مانند مخازن ذخیره سازی آب و… نصب کرد.

سنسور دود در خانه های هوشمند

سنسور دیگری که قصد داریم درباره آن صحبت کنیم، سنسور دود است، البته نباید آن را در جاهایی که احتمال دود به صورت معمول زیاد است نصب کنید. چون ممکن است دود حاصل از آشپزی و یا سیگار را هم به عنوان آتش سوزی تشخیص دهد.
نصب این سنسور به شما کمک خواهد کرد به سرعت از آتش سوزی ها مطلع شوید. و پیش از اینکه مشکلی جدی پیش بیاید، از آتش سوزی مطلع شوید و آن را برطرف کنید.

سنسورهای حرکتی در خانه هوشمند

سنسورهای حرکتی میتوانند تشخیص بدهند که شما در خانه حضور دارید یا نه، مثلا زمانی که وارد اتاق میشوید، چراغ اتاق روشن میشود. البته این سنسورها برای کارکردهای امنیتی هم مورد استفاده قرار میگیرند. و میتوان حضور افراد ناشناس را در ملکتان با استفاده از آنها شناسایی نمایید.

برای نصب این سنسور نیازی به کندن دیوار و یا بنایی نیست و به راحتی قابلیت نصب کردن را دارند.

سنسورهای چندمنظوره

سنسورهایی هم وجود دارند که به طور همزمان میتوانند چند مورد را کنترل کنند، مورادی مانند: دما، روشنایی و حرکت اجسام.

سنسورهای در و پنجره

یکی دیگر از سنسورهایی که میتوان از آن برای سهولت بیشتر در زندگی بهره برد، سنسورهای درب و پنجره هستند، این سنسورها روی باز و بسته شده پنجره ها حساس اند، به با نصب آنها میتوانید، امنیت خانه را افزایش بدهید، این سنسورها رنگ ها و مدل های گوناگونی دارند و بسیار در بالا بردن امنیت خانه شما موثر هستند.

برای اطلاع از قیمت انواع قفل هوشمند و دیجیتال با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.