قفل دیجیتال را میتوان روی انواع درب ها نصب کرد، این قفل ها از سیستم های مختلفی برای دسترسی استفاده میکنند که میتواند آرامش و امنیت را برای کاربرانی که از آنها استفاده میکنند تامین کنند.

به همین دلیل برای باز کردن درب های ساختمان و آپارتمان ها امروزه مردم ترجیح میدهند که از قفل های هوشمند استفاده نمایند و کم کم قفل های مکانیکی قدیمی جای خود را به سیستم های الکترونیکی و دیجیتال داده اند که از روش های گوناگونی مانند: اثر انگشت، کارت و رمز استفاده میکنند.

این قفل ها را بیشتر روی درب های ضد سرقت نصب میکنند در بازار انواع مختلفی از این درب ها ازائه میشوند. درب های ایرانی قیمت پایینی در مقایسه درب های دیگر دارند اما در مقابل کیفیت خیلی بالایی دارند، میتوانید برای باز کردن درب به یکی از شرکت های سازنده سفارش دهید تا دربی که مطابق نیاز و منزل شما است ساخته و به شما تحویل داده شود.

قفل هوشمند و دیجیتالی را میتوان روی انواع درب ها نصب کرد اما اگر قصد استفاده از آنها روی دربهای چینی را دارید باید از انواعی استفاده نمایید، که با درب ها سازگاری داشته باشند.

به طور کلی دربی که قصد نصب قفل روی آن را دارید باید دارای ۳٫۵ سانتی متر ضخامت باشد.

زمان نصب درب و قفل و نتظیم کردن آن حدود ۲ ساعت زمان خواهد برد و در صورتی که از افراد متخصص استفاه نمایید میتوانید از کیفیت خدمات ارائه شده اطمینان داشته باشید. معمولا نمیتوان پیش از شروع نصب هزینه های آن را براورد کرد، برای تخمین هزینه های نصب و راه اندازی ابتدا باید کارشناسان نصب در محل شما حضور پیدا کنند و سپس هزینه های لازم برای نصب و راه اندازی را براورد کرده و اعلام کنند، هزینه ها نسبت به تعداد قفل ها و سختی نصبشان متفاوت است.