در مقالات قبلی سایت در مورد امکانات هوشمندی که باعث سهولت در زندگی انسان میشوند صحبت کردیم. در این نوشته قصد داریم در مورد وسایل هوشمند پرکاربرد در خانه صحبت کنیم، در ادامه این نوشته با معرفی عناصر هوشمند در خانه با ما همراه باشید.

در ساختمان های هوشمند، که زیرساخت هوشمندی دارند، از یک پلتفرم هوشمند استفاده میشود. که قابلیت تجریه تحلیل نرم افزارها و فن آوری های جدید را دارند، تا بتوان با استفاده از آنها به هوشمند سازی ساختمان ها پرداخت.

شاید در ابتدا ساختمان های هوشمند اقتصادی به نظر نرسند اما پس از به کار گیری آنها و پس گذشت مدتی، این پلتفرم ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهند شد و همچنین باعث راحتی در زندگی خواهند شد، و همچنین به دلیل مخابره اطلاعات باعث جلوگیری از سرقت، آتش سوزی و… خواهند شد. در ادامه پرکاربردترین وسایل هوشمند خانه را بررسی میکنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

نمونه هایی پر کاربرد از تجهیزات هوشمند

سیستم کنترل دمای ساختمان: در ساختمان هایی که از تجهیزات هوشمند استفاده میکنند، سیستم های کنتل دما برای سهولت تنظیم دما و ذخیره انرژی مفید هستند.

سیستم روشنایی هوشمند: این سیستم در تمام ساختمان های هوشمند به کار گرفته میشود و با کنترل هوشمندانه و صحیح روشنایی منازل باعث کاهش هزینه های قبض های مصرفی میشود و همچنین میزان تاریکی و روشنایی هوا را کنترل میکند.

قفل‌های هوشمند: از دیگر امکانات مفید در ساختمان های هوشمند استفاده از محصولاتی برای ایمن سازی آن است، قفل دیجیتال یکی از این تجهیزات است که میتواند امنیت خانه و یا محیط کار شما را تامین کند.

دوربین های امنیتی: این دوربین ها هم جزئی از تجهیزات امنیتی هوشمند به حساب می آیند که به شما کمک میکنند تا بتوانید منزلتان را به خوبی اداره کنید و حتی زمانی که در خانه نیستید بتوانید آن را چک کنید.

سنسورهای درب ها: این سنسور ها روی درب های اصلی خانه نصب میشوند و زمانی که اتقاقی غیر معمول در خانه اتفاق بیوفتد با استفاده از هشدار یا آلارم مخصوص به اطلاع شما خواهد رساند.

سیستم صوتی و نمایشی خانه هوشمند: این سیستم ها به شما این امکان را میدهند تا از تماشای تلویزیون لذت ببرید و به نوعی یک سینمای واقعی خانگی را در منزل داشته باشید.

تمام ابزارها و وسایلی که نام بردیم قابلیت شخصی سازی دارند، و میتوان آنها را طبق نیاز و خواسته ی خود شخصی سازی کنید تا دستیار شخصی شما بتواند دستورهایی که به نظر شما لازم و ضروری هستند را اجرا کند. باعث افزایش سهولت در زندگی خواهند شد.