تکنولوژی هوشمند سازی این روزها به رستوران ها هم رسیده است و بسیاری از افرادی که در این بخش ها کار میکنند به فکر طراحی و تجهیز رستوران ها و فست فودهای هوشمند افتاده اند. در این نوشته در رابطه با تکنولوژی ها و امکانات رستوران هوشمند توضیح خواهیم داد.

مزایا رستوران های هوشمند

هوشمند سازی رستوران ها هم فواید و مزایا زیادی برای این کسب و کار ها دارد این مزایا به شرح زیر هستند:

 1. حذف نیروی انسانی برای سفارش وغذا
 2. کاهش هزینه های رستوران
 3. راحتی مشتریان برای انتخاب و سفارش غذا
 4. پرداخت مکانیزه هزینه ها
 5. رزو میز و غذا از طریق نرم افزار مدیریت
 6. میزهای لمسی رستوران
 7. استفاده از تکنولوژی رباتیک

در رستوران های هوشمند خدمات با استفاده از تکنولوژیهای رباتیک و هوشمند انجام میشود، رستورذانهایی که از این خدمت استفاده میکنند میتوانند از آن به عنوان ابزار های تبلیغاتی استفاده نمایند.

آیا می‌دانید استفاده از قفل دیجیتال هوشمند یکی دیگر از روش های هوشمند سازی ساختمان می‌باشد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقالات مرتبط آن مراجعه کنید.

مراحل سفارش غذا در رستورانهای هوشمند

 1. با استفاده از این تکنولوژی میتوانید غذاهای مختلف را در منو هوشمند مشاهده نمایید و از میزان کالری و زمان پخت غذا مطلع شودید و سپس با لمس کردن نام غذا روی منو، غذای مورد نظرتان را سفارش دهید.
 2. میزهای لمسی رستوران ها دارای انواع بازی و گیم های گروهی و تکی هستند و میتوانید تا آماده شدن سفارشتان با آنها سرگرم شوید.
 3. روند اماده شدن غذا از طریق میز هوشمند قابل مشاهده است.
 4. پس از پایان غذا میتوانید، صورت حساب غذا را پرداخت نمایید.

برخی از خصوصیات این میزها به این صورت هستند که میتواند حرکت در اطرافشان را حس کنند، مثلا با قرار دادن لیوان روی میز تبلیغ رستوان به نمایش در بیاید و…
به این شکل و با استفاده از این تکنولوژی های مدرن میتوانید، مشتریان زیادی را جذب کنید. و این میتواند تبلیغ خیلی خوبی برای رستوران شما محسوب شود.