خانه  هوشمند این توانایی را دارند که راحتی و امنیت محل زندگی شما را تامین کنند، در این مقاله به توضیح برخی از ویژگی ها و تجهیزات خانه های هوشمند مپپردازیم.

ویژگی های خانه هوشمند

سیستم کنترل رفت و آمد به خانه

به سادگی میتوانید با استفاده از یک قفل دیجیتال درب ورودی خانه خود را کنترل کنید و اگر ورود غیر مجازی را مشاهده کردید به فردی اطلاع دهید. این قفل پس از اینکه ورود و خروج غیر مجاز را مشاهده کند بلافاصله به شما اطلاع میدهد تا جلوی خطر را مستقیما بگیرید.

قابلیت کنترل از راه دور

با استفاده از این قابلیت میتوان به راحتی تنها با داشتن یک تلفن همراه هوشمند وسایل هوشمند مختلف موجود در خانه مانند قفل هوشمند را کنترل کرد. مثلا میتوان از را دور درب منزل را باز و بسته کرد و یا سیستم های گرمایشی و سرمایشی را از راه دور خاموش و روشن کرد. یا مثلا از راه دور لامپ های خانه را روشن خاموش کرد تا اگر شخصی زمانی که شما در خانه حضور ندارید خانه را تحت نظر دارد فکر کند فردی در خانه است و از دستبرد زدن به خانه شما صرف نظر کنند.

سیستم های نظارت از راه دور

در اکثر خانه های هوشمند دوربین های نظارتی وجود دارند که با استفاده از آنها میتوان داخل و خارج خانه را از هر کجای دنیا که باشید با استفاده از سیستم گسترده اینترنت و تلفن هوشمندتان کنترل کنید. به عنوان مثال زمانی که در خانه نیستید دوربین ها را چک کنید که اگر شخص مشکوکی را مشاهده کردید به یکی از همسایگان یا پلیس اطلاع دهید.

ارسال خودکار هشدار به اماکن امنیتی

با استفاده از این قابلیت در صورتی که خطری در خانه شما به وجود بیاید سیستم هشدار هوشمند میتواند به صورت خودکار هشدار را به پلیس یا اتش نشانی ارسال کند تا آنها به موقع در مکان حاضر شوند و خطر به وجود آمده را رفع کنند. به این صورت زمانی که در خانه نیستید دیگر لازم نیست نگرام امنیت باشید.