قفل هوشمند  در کنار دستگاه های ارتباطی دیگر مانند سیستم های امنیتی و دسترسی به منزل- یکی از محبوب ترین تکنولوژی های این روزها هستند.

۱٫ قفل هوشمند با گوشی موبایل هوشمند کار می کنند

برای بسیاری از افراد یکی از بهترین نکات درباره ی قفل هوشمند اینست که موبایل سازگار هستند. وقتی که برنامه ی مناسب قفل دیجیتال خود را بر روی گوشی موبایل تان دانلود و نصب کنید به راحتی می توانید با استفاده از آن درب منزل را باز و بسته کنید.

این یعنی اگر در سفر جاده ای باشید و به خاطر نیاورید که درب منزل را قفل کرده اید یا خیر، نیازی نیست دوباره به منزل برگردید و این موضوع را چک کنید. شما تنها با باز کردن برنامه روی گوشی همراه خود می توانید این کار را انجام دهید و ایمنی خانه ی خود را بالا ببرید.

به جای اینکه به مغز خود فشار بیاورید تا کارهایی که در هنگام خروج از منزل انجام داده اید را به یاد بیاورد به راحتی می توانید با استفاده از برنامه ی موبایل این کار را انجام دهید.

۲٫ با این قفل ها اجازه ی دسترسی همزمان به چند نفر را بدهید

شاید می خواهید به خارج شهر بروید یا سه ماه به صفر بروید و افراد زیادی صف کشیده اند تا به گل های شما آب بدهند، ایمیل ها را جمع کنند و از حیوان خانگی شما در نبودتان مراقبت کنند. با استفاده از قفل هوشمند می توانید برای هر کس رمزی منحصر بفرد داشته باشید.

اگر هنوز از قفل های سنتی قدیمی استفاده می کنید باید کلید را بردارید و به مغازه بروید تا از روی کلید برای شما چند عدد بسازند؛ و از آن بدتر کلید خود را در جایی بیرون منزل بگذارید تا افراد با استفاده از آن به منزل وارد شوند.