یکی از مدل های قفل هوشمند، قفل هایی هستند که با استفاده از بلوتوث موبایل باز میشوند، این قفل ها دسترسی آسانی دارند و همچنین از طراحی شیک و منحصر به فردی استفاده میکنند.

در داخل این قفل ها از فناوری بلوتوث استفاده میشود که با برقرار کردن ارتباط با بلوتوث موبایل باز میشود، این قفل این قابلیت را دارد که از فاصله تقریبا ۲ تا سه متری اقدام به باز کردن درب نماید.

عملکرد آن به این صورت است که برای باز شدن تنها لازم است بلوتوث موبایلی که به قفل متصل شده است روشن باشد تا با نزدیک شدن به آن به سادگی قفل باز شود.

اما شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که اگر موبایلتان را فراموش کرده باشید و یا شارژ نداشته باشد چطور میتوانید درب را باز کنید؟

این قفل به علاوه استفاده از تکنولوژی هوشمند دارای یک سیستم رمزی هم هست که با استفاده از رمز شخصی اقدام به باز کردن قفل میکند.

همچنین برای زمان هایی که شارژ باتری قفل به پایان رسیده باشد و امکان استفاده از تکنولوژی بلوتوث و همچنین رمزی نباشد میتوانید از طریق کلید یدکی موجود در آن اقدام به باز کردن قفل نمایید.

مدل های دیگری از این قفل ها هم در بازار وجود دارند که امکان باز شدن با استفاده از تکنولوژی های دیگری مانند وای فای و اینترنت را دارند، با استفاده از آنها دیگر فاصله شما از قفل مهم نیست و میتوانید از هرجایی اقدام به باز کردن قفل کنید و بخش های مختلف آن را مدیریت نمایید.

مثلا زمانی که در مسافرت به سر میبرید میتوانید با استفاده کردن از این قفل ها درب را برای باغبان باز کنید و اگر شخصی قصد داشت که به خانه شما وارد شود قفل سریعا برای شما هشدار ورود غیر مجاز را ارسال کند.